Партизанов ураган одувао Звезду - од "минус 20" до моћне победе у дербију!

Црно-бели су након огромног преокрета савладали највећег ривала по други пут ове сезоне
Партизанов ураган одувао Звезду - од "минус 20" до моћне победе у дербију!© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Партизана савладали су Црвену звезду у 21. колу АБА лиге резултатом 92:81 и то након огромног преокрета, преокрета какав се ретко виђа у "вечитим" дербијима.

Екипа Душка Ивановића имала је све у својим рукама, вођство од 20 поена предности и неколицину расположених играча, али на крају су у другом полувремену били потпуно немоћни.

Након што је Звезда стигла до 44:24 већ у другој четвртини, и за полувреме успела да убаци укупно 48 поена, Партизан је не само одговорио, већ и стигао до убедљивог тријумфа.

Трећу четвртину су добили резултатом 29:18, а у четвртој успели да додатно искористе пад Звездине енергије и "закључају" одбрану. Само 33 примљена поена у другом полувремену и чак 58 убачених - са таквим учинком Партизан једноставно није могао да изгуби.

Најбољи појединац на мечу је био Матијас Лесор са 27 поена и осам скокова. Зак Ледеј је убацио 17, а Данте Егзум 15 поена. Што се тиче играча Звезде, Факундо Кампацо је имао 21 поен, Лука Митровић 17, а Бенџамин Бентил 10.

Партизан сада има скор 19-2 и прво је на табели АБА лиге, док је Звезда друга са учинком 17-3.

• 13. мар 2023 • 22:41

22:41

Велика победа Партизана - 92:81!

Партизан је савладао Црвену звезду у другом абалигашком дербију ове сезоне и сада су црно-бели једини тим у регионалном такмичењу са само два пораза.

Имала је Звезда и 20 поена предности, али невероватно фуриозно друго полувреме је довело до преокрета какви се ретко виђају у дербијима.

• 22:33

37'- Егзум за 83:72

Прво тројка Егзума из ћошка, а онда и два поена са линије слободних бацања. Црвено-бели не могу да изађу на крај са црно-белима у другом полувремену.

• 22:24

Партизанова серија 16:0!

Црно-бели имају осам поена предности, пошто су четврту четвртину отворили са 11:0! Уз оних пет поена у финишу треће деонице, то је сада 74:66 за Партизан.

Душко Ивановић зове тајм-аут након поена Смаилагића.

• 22:20

32' - Партизан преокренуо (68:66)

После фантастичне треће деонице, Партизан боље отвара и четврту. Прво погађа Лесор, а онда и Ледеј убацује тројку за 5:0 и предност на осам минута до краја.

• 22:09

Имамо драму - 66:63 за Звезду!

Невероватан крај треће четвртине која је Партизану припала резултатом 29:18!

Успели су црно-бели да постигну пет поена у последњих 11 секунди треће деонице, и то преко Мадара - прво два поена, а онда и тројка у последњој секунди након изгубљене лопте играча Звезде.

Кампацо без поена у трећој четвртини, сада и он и Лесор имају по 21 поен на овом мечу.

• 21:55

26' - Партизан у налету (50:58)

Одлична серија Партизана којом са "минус 16" успевају да се врате на "само" осам поена заостатка. Кевин Пантер прво погађа тројку која подиже атмосферу у "Арени", а онда и Матијас Лесор стиже до поена у транзицији.

• 21:47

23' - Вилдоза "два плус један"

Одличан продор Вилдозе којим успева да погоди за два поена, али и да добије слободно бацање. Након што га је погодио, Звезда стиже до 54:38 - одбијају налет црно-белих.

• 21:27

Полувреме - Звезда води 48:34

Звезда има 14 поена предности на полувремену, а могло је да буде и више, имајући у виду да је било "плус 20" на 1:40 до краја друге четвртине.

Успевају да се држе захваљујући огромном броју слободних бацања, нарочито над Лесором, који има 12 поена. Само једна тројка Партизана, и то Ледеја, док је код Звезде у нападу све далеко боље.

Факундо Кампацо има 21 поен, Бентил осам, Петрушев седам поена, уз фантастичан однос у скоковима 22:9 у корист црвено-белих.

• 21:19

17'- Фантастична Звезда води 44:24

Ау како игра Факу Кампацо! Две невероватне тројке погађа, какве му нису баш тако карактеристичне до сада биле, али Аргентинац је већ стигао до 19 поена.

Огромна предност у финишу првог полувремена...

• 21:09

14' - Партизан се и даље мучи

Звезда води 34:19 после 14 минута игре. Било је ту 30:15 у једном тренутку, али Партизан има тек четири поготка из игре, све остало су били поени са линије слободних бацања. То добро илуструје мучење Обрадовићевог тима.