Екипа Денвер нагетса пласирала се у велико финале НБА лиге, пошто је и у четвртом мечу савладала Лос Анђелес лејкерсе, овога пута са 113:11. Никола Јокић имао је трипл-дабл учинак од 30 поена, 14 скокова и 13 асистенција
Денвер је у великом финалу! Јокић трипл-даблом неутралисао Леброна и "почистио" ЛејкерсеGetty © Allen Berezovsky

Историјски успех остварио је тим из Колорада, пошто се први пут од оснивања, пласирао у велико финале НБА лиге.

Предвођени српским центром Николом Јокићем, Денвер нагетси су "почистили" ЛА лејкерсе у четири утакмице.

Јокић је у "Критпо ком арени" дошао до седмог трипл-дабл учинка у овосезонском плеј-офу, чиме је оборио рекорд Вилта Чемберлејна, који је имао шест таквих партија.

Српски кошаркаш меч је завршио са 30 поена, 14 скокова и 13 асистенција и био је апсолутни лидер свог тима у другом полувремену меча.

Није тиму из Калифоније помогла ни историјски добра утакмица Леброна Џејмса.

Наиме, Џејмс је у својој 39. години одиграо свих 24 минута првог полувремена, у којем је постигао чак 31 поен, што му је било најбоље полувреме у свим плеј-оф утакмицама у богатој каријери.

Лејкерси су у прве две четвртине углавном били екипа која је диктирала темпо и имала вођство, које је на моменте износило 13 поена.

Ипак, остали су без "горива" домаћини у трећој четвртини, а празан ход Лејкерса, Денвер је искористио да потпуно сустигне, а онда и преотме вођство.

У последњој деоници играло се у налетима, а више таквих имао је Денвер.

"Резултатска клацкалица" дуго је била на снази, да би у самој завршници, Денвер пронашао начин да заустави Лејкерсе на једној, а потом преко Јокића постигне изузетно битне поене на другој страни.

Поред центра из Сомбора, у редовима Нагетса истакли су се још и Мари са 25 и Гордон са 22 поена.

Лејкерсима није помогла сјајна партија Леброна, у којој је имао 40 поена, 10 скокова и девет асистенција.

Дејвис је у пораженом тиму имао 21, а Ривс 17 поена.

Денвер је славио у све четири утакмице против Лејкерса и тако је дошао до титуле шампиона Западне конференције и пласмана у велико финале НБА лиге.

Противник у финалу, биће им бољи из дуела Мајамија и Бостона.

Мајами води са 3-0 у победама у финалу Истока.