Хаос, прекид, драма и велика победа Партизана против Панатинаикоса

Кошаркаши Партизана савладали су на гостовању у Атини екипу Панатинаикоса са 91:89 у мечу шестог кола Евролиге.

Велику победу уписали су црно-бели на гостовању у Атини, пошто су у веома неизвесној утакмици успели да надиграју Панатинаикос.

Водио је Партизан од првог до последњег минута меча, на моменте и 18 поена, али се домаћин у финишу потпуно вратио и осигурао неизвесну завршницу.

Расположена је била екипа Жељка Обрадовића (који је аплаузима дочекан у дворани ОАКА у Атини) од самог старта сусрета.

Партизан је након првих 10 минута водио са 31:16.

Панатинаикос се делимично тргао у другој четвртини, али је на паузу за полувреме отишао са 13 поена заостатка.

Ипак, како је време одмицало, тако је тим који са клупе предводи Дејан Радоњић, долазила до боље игре, самим тим и резултатског прикључка.

Серијом 9:0 у трећој четвртини, Панатинаикос је смањио разлику на само поен предности за српски тим.

Резултатска клацкалица гледала се у последњој четвртини, а Партизан је успео да одбије налете „зелених" и упише нову победу у елитном такмичењу.

Српски тим су до победе предводили Пантер са 29 и Лесор са 15 поена. Ледеј је додао 13, а Ексум 12 поена.

Двоцифрени у редовима Партизана били су још и Анђушић и Мадар, који су меч завршили са 10 погодака.

У редовима Панатинаикоса истакли су се Бејкон и Волтерс, који су постигли по 17 поена, Вилијамс је имао 14, а Понитка 12 поена.

Након шест одиграних утакмица у новој сезони Евролиге, Партизан стиже до треће узастопне победе, те са половичним учинком заузима осмо место на табели.

Панатинаикос је и четврти узастопни пут поражен, те са скором 1-5 заузима последње место на табели.