Енглези без милости према комшијама, Пулишић одвео САД у осмину финала

Репрезентација Енглеске савладала је Велс са 3:0 у последњем колу групне фазе, па ће у наредну фазу такмичења са прве позиције. У осмину финала ће и селекција САД, која је са 1:0 савладала Иран
Енглези без милости према комшијама, Пулишић одвео САД у осмину финалаGetty © Robert Cianflone

Енглеска је улогу фаворита оправдала у другом делу игре

Упркос бројним нападима у првом полувремену, мрежа се затресла тек после 50 минута игре.

Маркус Рашфорд је донео предност Енглезима сјајним ударцем из слободног ударца, а већ два минута касније било је 2:0 - сада је погодио Фил Фоден.

Другим голом на мечу, Рашфорд је поставио коначан резултат у 68. минуту.

У наредну фазу такмичења иде и селекција САД, која је са 1:0 савладала Иран.

Иран и САД одиграли су тешку и борбену утакмицу, а америчка екипа преломила је меч у првом делу игре.

Играо се 38. минут када је Кристијан Пулишић постигао гол за САД, али се том приликом повредио, па није играо у другом полувремену.

Веа је до одласка на одмор успео да затресе мрежу Ирана, али је гол поништен због офсајда.

У наставку Иран није имао јасну идеју како да пробије одбрану противника, па није било превише узбуђења.