Холандија рутински до првог места, Сенегал кроз "лудницу" прошао до нокаут фазе

Холанђани оправдали улогу фаворита против Катара, док је Сенегал успео да направи велики успех и придружи јој се у осмини финала Светског првенства
Холандија рутински до првог места, Сенегал кроз "лудницу" прошао до нокаут фазеGetty © Matthias Hangst

Фудбалери Холандије и Сенегала обезбедили су пласман у нокаут фазу Мундијала у Катару, након утакмица последњег гола у групи А.

Холанђани су рутински савладали домаћина резултатом 2:0 и као првопласирани иду даље.

Предност "орању" донео је можда и најбољи играч у досадашњем току турнира Коди Гакпо, који је прецизним ударцем крунисао лепу акцију свог тима.

Играч ПСВ-а је постигао трећи погодак од почетка такмичења и изједначио се са Килијаном Мбапеом и Енером Валенсијом на врху листе стрелаца.

Тако је донео вођство екипу Луја ван Гала на полувремену, док је у наставку Френки де Јонг потврдио тријумф. Везиста Барселоне одбитак од ударца Мемфиса Депаја спровео је у мрежу и Холандија је заузела прво место.

Са два тријумфа и ремијем скупила је седам бодова, један више од Сенегалаца, који су савладали Еквадор 2:1.

Еквадорци су једно од највећих изненађења на Светском првенству, били су близу и да оду корак даље, али нису успели.

Сенегалци су били бољи ривал, посебно су доминирали у првом делу игре, када су пропустили неколико великих прилика.

Најближи поготку били су Идриса Гана Геј и Булаје Диа, пре него што је Исмаила Сар изнудио пенал у финишу полувремена.

Њега је оборио Хинкапи, а Сар био сигуран са беле тачке за 1:0.

У другом полувремену виђена је потпуна "лудница" – Еквадор је изједначио преко Мојзеса Каиседа у 68, али је већ у следећем Калиду Кулибали вратио предност афричкој селекцији.

Дефанзивац Челсија имао је много среће приликом једног прекида, лопта му се одбила на ногу и практично му је асистирао Валенсија, а он искористио поклон и погодио мрежу.

Сенегалци ће готово извесно играти са Енглеском у осмини финала, док ће противник Холандији бити другопласирана селекција из групе Б, а за то место се боре Иран, Америка и Велс.