Партизан након неизвесне завршнице пао у Лиону, Нанели трагичар

Кошаркаши Партизана поражени су у Лиону од екипе АСВЕЛ-а са 91:87, у мечу 13. кола Евролиге

Још једном је Партизан ове сезоне играо неизвесну завршницу и још једном из исте изашао као поражена екипа.

Српски тим је уписао трећи узастопни пораз у свим такмичењима, а пети узастопни у Евролиги.

Мало је недостајало црно-белима да прекину негативни низ, пошто су одиграли солидан меч у Лиону, али је више среће, концентрације и умеће у самој завршници имао домаћин.

Скупо су изабранике Жељка Обрадовића коштале завршнице четвртина, пошто је утисак да је АСВЕЛ у финишу све четири деонице успевао да извуче максимум.

Прво полувреме протекло је потпуно изједначено, како резутлатски, тако и по игри.

Ниједна екипа није успевала да преузме контролу утакмице у своје руке.

Највећа предност АСВЕЛ-а у првих 20 минута кошарке износила је пет поена, док је Партизан у финишу друге четвртине, на моменте водио четири поена.

Резултатска клацкалица гледала се и у другом полувремену, а прву осетнију разлику домаћин је стекао у последњим моментима треће деонице.

Пар изгубљених лопти Партизана, донели су АСВЕЛ-у лаке поене у транзицији и предност од седам поена, са колико су ушли у последњу четвртину.

Показивала је српска екипа велику борбеност у последњих 10 минута, успела чак и да направи преокрет у пар наврата, али је све то пало у воду у последња два минута меча.

Поенима Де Колоа, АСВЕЛ је стекао поен предности на неких 30-ак секунди до краја.

Џејмс Нанели постао је прави трагичар сусрета, пошто је прво промашио једно слободно бацање, чиме је пропустио шансу да донесе предност црно-белима.

Партизан је бирао сценарио у којем је фаулирао противника у наредном нападу, чиме је желео судбину сусрета у својим рукама.

АСВЕЛ је погодио слободна бацања, а у последњем нападу за Партизан, Нанели је изгубио лопту, чиме је француски тим и дефинитивно прославио победу.

Најефикаснији у редовима АСВЕЛ-а били су Де Коло са 32 и Метјуз са 14 поена.

У тиму који са клупе предводи Жељко Обрадовић, истакли су се Ексум са 25, Лесор са 15 и Нанели са 11 поена.

• 13. дец 2022 • 22:03

22:03

Крај меча: АСВЕЛ - Партизан 91:87

Потпуни трагичар у редовима Партизана био је Џејмс Нанели, који је поред промашеног слободног бацања, у одлучујућем нападу изгубио лопту.

АСВЕЛ односи победу над Партизаном резултатом 91:87.

• 22:00

39' - АСВЕЛ води, Партизан има напад за победу или продужетак

Након што је Нанели промашио слободна бацања, Партизан је одлучио да фаулом заустави противнички напад, те да у последњем нападу сам одлучује о судбини у овом мечу.

• 21:54

38' - Неизвесна завршница

У последња два минута меча, АСВЕЛ улази са два поена предности - 86:84.

• 21:43

35' - Партизан преокреће

Сјајна рола Ексума, који везује неколико добрих потеза на обе стране паркета и доноси Партизану преокрет и вођство 78:77.

• 21:32

31' - Почела је последња четвртина

Партизан јури заостатак против АСВЕЛ-а, следи одлучујућих 10 минута.

• 21:30

Крај треће четвртине: АСВЕЛ - Партизан 73:66

Неколико неспретних реакција кошаркаша Партизана у самој завршници треће деонице, коштало је српски тим већег дефицита.

Након 30 минута кошарке, домаћин води са 73:66.

• 21:08

21' Почела је трећа четвртина