Звезда убедљива против Борца, Кампацо дебитовао

Kошаркаши Црвене звезде савладали су Борац у дворани Александар Николић са 86:57 у 12. колу АБА лиге, утакмицу је обележио деби Факунда Кампаца
Звезда убедљива против Борца, Кампацо дебитовао© КК Crvena zvezda

Црвено-бели су били бољи противник у првом полувремену у ком су госте из Чачка надскочили, али нису успели да на паузу оду са двоцифреном предношћу.

То је противник покушао да искористи у трећој деоници када су серијом стигли на четири поена заостатка. Прекинуо је Ивановић налет Борца тајм-аутом и од тог тренутка је само једна екипа била на паркету.

Домаћин је узвратио својом серијом 15:0 и тако ставио тачку на овај меч још пре истека 30 минута игре.

У победничком тиму најефикаснији је био Огњен Добрић са 15 поена (6-9 из игре, 4ск), а по 13 поена убацили су Филип Петрушев (6-10 из игре, 6ск, 4аст) и Бен Бентил (5-7 из игре, 4ск).

Кампацо је на свом дебију забележио 11 поена, три скока и пет асистенција. Аргентинац је дочекан бурним аплаузом.

С друге стране у екипи из Чачка најефикаснији је био Хантер Хејл са 17 поена (5-12 из игре), уз 4 скока и 3 асистенције, а Бојан Томашевић додао је 10 поена.