Ситију један гол довољан за победу над Челсијем, несхватљив потез Кепе

Фудбалери Манчестер ситија савладали су у Лондону екипу Челсија са 1:0 у дерби мечу 19. кола Премијер лиге
Ситију један гол довољан за победу над Челсијем, несхватљив потез КепеGetty © Ryan Pierse

Гости из Мначестера однели су победу у не превише садржајном и узбудљивом мечу.

Очекивало се више од дуела Ситија и Челсија, узевши у обзир форму две екипе.

Ипак, домаћин је успевао да лимитира фаворизованог госта и већим делом парира изабраницима Пепа Гвардиоле.

Челси је у првих 20 минута меча доживео пех, пошто су због повреде терен морали да напусте Стерлинг и Пулишић, уместо којих су ушли Обамејанг и Чуквуемека.

Сити није превише профитирао, пошто су тек у пар наврата успели да припрете голу домаћих.

Друго полувреме било је знатно садржајније, а између осталог, донело је и победоносни погодак.

Играо се 63. минут када је Грилиш пробио по левој страни и упутио оштру лопту у петерац Челсија.

Тамо доста резервисано реагује одбрана тима из Лондона, на челу са голманом Кепом Аризабалагом, који је из неког разлога пустио да лопта прође до друге стативе, одакле је Марез смешта у мрежу.

Један погодак био је довољан гостима да дођу до победе и упишу битна три бода.

Сити је тако искористио кикс и реми Арсенала са Њукаслом, па је пришао лидеру на табели на пет бодова.

Челси је остао на тек 10. месту на табели Премијер лиге.