Интер разбио Милан у Саудијској Арабији и освојио Суперкуп Италије

"Неразури" су успели да одбране трофеј освојен прошле сезоне
Интер разбио Милан у Саудијској Арабији и освојио Суперкуп ИталијеGetty © Yasser Bakhsh / Stringer

Велики окршај два славна миланска клуба завршио се великом и сигурном победом "неразура".

Фудбалери Интера су, у још једном "Дербију дела Мадонина", победили екипу Милана 3:0 (2:0), овога пута у саудијском Ријаду и тако одбранили титулу Суперкупа Италије.

Голове за Интер постигли су Федерико Димарко у 10. минуту, Един Џеко у 21. минуту и Лаутаро Мартинез у 78. минуту. Интер је по седми пут освојио овај трофеј, док највише трофеја има Јувентус - 10.

Тако је Интер побољшао расположење након сезоне у којој не бриљирају у домаћем шампионату. Милан прву наредну утакмицу игра у оквиру 19. кола Серије А када гостује Лацију, док Интер дочекује Емполи.

"Росонери" су тренутно други на табели са 38 бодова, док "нероазури" имају бод мање и заузимају четврту позицију. Ипак, оба тима имају велики заостатак над првопласираним Наполијем.