Звезда без енергије и без шансе у Болоњи, Виртус убедљив против црвено-белих

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Болоњи од Виртуса у мечу 22. кола Евролиге, резултатом 84:72

Виртус је одиграо савршено прво полувреме, а онда само одржавао ниво и одрадио посао до краја.

Уз велику подршку са трибина, домаћи су направили серију 9:2 на старту меча и одмах показали црвено-белима да им неће бити лако у Болоњи.

Предност домаћег тима расла је из минута у минут, а Виртус је прво четвртину добио резултатом 30:14.

Италијански тим је другу четвртину отворио тројком Марка Белинелија и повео 33:14.

Кошаркаши Црвене звезде су нешто ангажованијом игром у финишу друге четвртине успели да смање предност домаћег тима на 48:35.

Виртус је на старту треће четвртине одржавао предност од 13 поена, али су домаћи кошаркаши додали гас у финишу ове деонице и у последњи део меча ушли са вођством од 70:51.

Кошаркаши Црвене звезде су у последњој четвртини заиграли агресивније, али је Виртус на крају славио резултатом 84:72.

Торнике Шенгелија је проглашен за играча утакмице, постигао је 15 поена, имао четири асистенције и четири ухваћене лопте.

Вимс је додао 13 поена, Жаите и Кординије по 11.

Милош Теодосић је постигао шест поена и уписао девет асистенција.

Лука Вилдоза је постигао 20 поена за црвено-беле, а једини двоцифрени уз њега био је Далибор Илић са десет (уз седам скокова).

Црвена звезда и Виртус имају по десет победа и 12 пораза.

Црвено-бели ће у наредном колу Евролиге, у четвртак од 20.30 сати, играти у Милану са Арманијем, док ће Виртус дан касније гостовати Асвелу.

• 31. јан 2023 • 22:52

22:52

Крај меча

Виртус је победио Звезду - 84:72.

• 22:38

35' Виртус покушава да приведе меч крају - 76:59

Још пет минута до краја утакмице.

• 22:27

Крај треће четвртине - 70:51

Виртус на овом мечу није допустио Звезди ни да поверује у преокрет, 19 поена предности пред последњу четвртину.

• 22:12

25' Не посустаје Виртус - 59:47

Добро је Звезда ушла у друго полувреме, али Виртус чува предност.

• 22:05

21' Настављен је меч

Звезда јури предност ривала.

• 21:46

Полувреме - 48:35

Успела је Звезда да се колико-толико врати резултатски у меч.

Лука Вилдоза је најефикаснији играч на терену са 14 поена.

Код домаћих, Жајте и Шенгелија су постигли по осам, Бако један мање.

• 21:40

14' Чува Виртус предност - 38:21

Велика предност домаћих, Звезда никако да се разбуди у Болоњи.

• 21:20

Крај прве четвртине - 30:14

Виртус је ушао јако у меч, што му је на крају прве четвртине донело великих 16 поена предности.

• 21:09

5' Бољи старт Виртуса, Звезда се враћа 15:9

Много боље је Виртус отворио меч, али је Звезда ухватила прикључак.

• 21:02

2' Серија домаћина 8:0

Жајте два пута доминантан у рекету, а потом и поени Шенгелије и Хекета.