Нови пораз Звезде у Италији, након Болоње поражена и у Милану

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Милану од Олимпије у мечу 23. кола Евролиге, резултатом 74:68

Након пораза у Болоњи од Виртуса, Црвена звезда је уписала још један у Италији, овај пут од Олимпије у Милану.

Олимпија је одиграла одлично у првом полувремену - изузетна одбрана и добар напад донели су домаћину у једном тренутку чак 16 поена предности.

Звезда је заиграла боље тек крајем друге четвртине, па је после одмора кренула да топи предност домаћина.

Како је време одмицало, Звезда је била ближа домаћину, па је у завршници меча успела да унесе дозу неизвесности.

Црвено-бели су имали шут за три поена, који би их довео на "минус један", али Добрић није погодио.

Олимпија је добро одиграла последњи напад и решила питање победника.

Били Берон је предводио домаћина са 15 поена, а један мање је додао Хол.

Бен Бентил је одиграо најбољи меч од доласка у Београд, па је био најефикаснији на утакмици са 17 поена.

Лука Вилдоза је са 11 био једини двоцифрени уз њега код црвено-белих.

Звезда је уписала четврти везани пораз у Евролиги, а у наредном колу гостује Макабију.

• 2. феб 2023 • 22:34

22:34

Крај меча

Олимпија је победила резултатом 74:68.

• 22:28

39' Војтман постиже кош - 70:64

Искусни Јоханес Војтман погађа из тешке позиције у пресудном моменту.

• 22:17

34' Тројка Добрића - 63:57

Важна тројка Огњена Добрића, тек друга тројка црвено-белих из 18. покушаја.

• 22:06

Крај треће четвртине - 59:49

Црвена звезда је добила ову четвртину резултатом 17:14.

• 21:52

25' Звезда притиска - 56:44

Звезда је сустигла предност Олимпије, али су се домаћи новом серијом у нападу вратили на "плус 12".

• 21:39

21' Настављен је меч

Чека се одговор црвено-белих.

• 21:23

Полувреме - 45:32

Олимпија је имала и 16 поена прадности, домаћин је играо одлично у нападу, али још боље под својим кошем.

Беорн, Дејвис и Луваву су постигли по осам поена, док Бенџамин Бентил игра најбољу партију ове сезоне - постигао је 11 поена.

• 21:05

15' Расте предост Олимпије - 34:22

Кошаркаши Олимпије све бољи у нападу, док је Звезда узела неколико исхитрених шутева.

• 20:54

Крај прве четвртине - 22:18

Олимпија има предност на крају прве четвртине, али црвено-бели играју боље него пре неколико дана у Болоњи - чвршће у одбрани и ангажованије у нападу.

• 20:37

5' Минимална предност домаћина - 13:10

Звезда игра добро у одбрани, али кошаркаши Олимпије су погодили неколико изузетно тешких шутева.