Трипл-дабл Јокића у победи над Атлантом и Богдановићем

Српски кошаркаш Никола Јокић остварио је трипл-дабл учинак од 14 поена, 18 скокова и 10 аситенција у победи Денвера над Атлантом резултатом 128:108. Богдан Богдановић убацио је осам поена за поражени тим
Трипл-дабл Јокића у победи над Атлантом и БогдановићемGetty © Matthew Stockman

Наставља екипа Денвер нагетса да рутински остварује победе у НБА лиги, а нова "жртва" били су Атланта хокси.

Након пет поена предности у уводној четвртини, тим из Колорада је у других 12 минута стекао убедљиву предност, коју је до краја меча одбранио.

На полувреме, Нагетси су однели 18 поена разлике и практично решили питање победника.

Успела је Атланта да се делимично врати у меч у трећој четвртини, коју су добили резултатом 34:27, али је Денвер у последњој деоници поново појачао на обе стране паркета и вратио убељдиву разлику.

Српски кошаркаш Никола Јокић још једном је остварио трипл-дабл учинак и био прави лидер Денвера.

Центар из Сомбора постигао је 14 поена, ухватио 18 скокова и доделио 10 асистенција.

Поентерски су се у Денверу истакли Џамал Мари са 41 и Мајкл Портер јуниор са 23 поена.

Код Атланте најефикаснији су били Дежонте Мари са 28 поена и 10 асистенција, као  Деандре Хантер са 20 поена.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић меч је завршио са осам поена, пет скокова, три асистенције и три украдене лопте.

Денвер је убедљиво први на табели Западне конференције НБА лгие са чак 37 победа и 16 пораза, док је Атланта осмопласирани тим на Истоку са скором 27-27.