Сити рутински искористио кикс Арсенала, следи директан дуел за прво место

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на свом стадиону екипу Астон Виле са 3:1 у мечу 23. кола Премијер лиге
Сити рутински искористио кикс Арсенала, следи директан дуел за прво местоGetty © Ryan Pierse

Битна и рутинска победа "грађана" у домаћем првенству, овога пута над Астон Вилом од 3:1.

Манчестер сити је искористио кикс Арсенала и примакао се на само три бода разлике за лидерском позицијом на табели Премијер лиге.

Тим Пепа Гвардиоле, који је претходних дана имао више него занимљиве коментаре на рачун противника у енглеском првенству, до победе је дошао головима у првом полувремену.

Већ у 4. минуту је Родри погодио на асистенцију Мареза.

У финишу првог дела утакмице, Сити постиже још два гола и практично решава питање победника.

Играо се 39. минут када је Гундоган повисио на 2:0, да би пет минута касније поменути Марез и сам постигао погодак, пошто је био прецизан са беле тачке.

У другом делу меча играло се у знатно слабијем ритму, али је виђено доста прилика на обе стране.

Резултат се променио још само једном, у 61. минуту, када је Воткинс постигао погодак којим је Астон Вила смањила на 3:1.

Ипак, нису гости успели озбиљније да закомпликују ствари домаћем тиму, који је рутински дошао до нова три бода.

Већ у среду ће Сити поново на терен, када ће се у директном дуелу са Арсеналом, у одложеном колу, састати у борби за прво место на табели Премијер лиге.