Сити са шест голова осрамотио Јунајтед, хет-трикови Халанда и Фодена!

Фудбалери Манчестер ситија убедљиво су савладали екипу Јунајтеда са 6:3 у манчестерском дербију у мечу деветог кола Премијер лиге.

Манчестер је поново плав, о чему најбоље сведочи феноменална утакмица и победа Ситија над Јунајтедом у износу од 6:3.

На „Етихаду“ се играла права игра мачке и миша, пошто је домаћин доминирао и контролисао утакмицом од првог до последњег минута сусрета

Тим Пепа Гвардиоле решио је питање победника већ у првом полувремену, у којем је постигао четири гола.

Већ у осмом минуту је Бернардо Силва са леве стране послао оштру лопту у петерац, а тамо Фил Фоден из прве тресе мрежу градског ривала.

Феномен какав је Ерлинг Халанд, потпуно је сломио противника до одласка на паузу.

Норвешки нападач постигао је два брза гола, у 34. и 37. минуту, оба на асистенцију Кевина де Брујнеа.

Халанд је потом у 44. минуту био асистент, а стрелац поново Фоден.

Наду да Манчестер јунајтед може да извуче иоле повољнији резулат, „црвеним ђаволима“ је дао Антони, маестралним голом у 56. минуту.

Ипак, головима у 64. и 73. минуту, Халанд и Фоден стижу до хет-трика и повећавају на нестварних 6:1.

До краја меча виђена су још два гола, оба у мрежи гола Едерсона, а оба је постигао Антони Марсијал.

Први је био главом на одбитак у 84. минуту, да би други дошао у надокнади времена из пенала, чиме је колико-толико, ублажио бруку гостију.

Након осам одиграних мечева, Сити има 20 бодова и други је на табели Премијер лиге, док је Јунајтед са 12 бодова тек шести.