Ученик преслаб за учитеља, Сити савладао Арсенал за смену на врху Премијер лиге

Фудбалери Манчестер ситија савладали су екипу Арсенала у Лондону са 3:1 у дерби мечу, одложеног 12. кола Премијер лиге
Ученик преслаб за учитеља, Сити савладао Арсенал за смену на врху Премијер лигеGetty © Julian Finney

Након дужег времена, Арсенал (бар за кратко) није више лидер табеле Премијер лиге.

Манчестер сити нанео је четврти пораз "тобџијама" ове сезоне, пошто их је савладао у дербију одложеног 12. кола енглеског првенства.

Меч је оправдао статус дербија у сваком погледу, пошто је виђено прегршт голова и узбудљивих потеза.

Гости су стигли до вођства у 24. минуту, након велике грешке Томијасуа, који је први пут ове сезоне био стартер за Арсенал.

Десни бек је поклонио лопту Де Брујнеу, који је лобовао голмана домаћих и донео Ситију предност.

Арсенал је до краја првог дела утакмице успео да дође до изједначења, после поготка са беле тачке.

У 42. минуту је Нкетија побегао одбрани гостију и упитио ударац, пре него што га је оборио голман Едерсон.

Бернардо је са гол линије отклонио опасност, али је судија Тејлор показао на пенал, који је у гол претворио Сака.

Других 45 минута донело је додатни заплет и расплет.

Мреже су мировале све до 72. минута, када је Сити извео мат у неколико потеза.

Поново је Арсенал изгубио лопту на својој половини, а уследила су брза додавања Бернарда, Халанда, Гундогана и на крају је лопта дошла до Грилиша, који унутар шеснаестерца Матира Рамздејла за предност гостију од 2:1.

"Грађани" су искористили велики морални пад домаће екипе и десет минута касније постигли нови гол, којим је потврђена победа.

Де Брујне је упослио Холанда у противничком шеснаестерцу, а норвешки нападач је након пријема и окрета, послао лопту у мрежу и поставио коначан резултат.

Сити је тријумфом преузео лидерску позицију на табели Премијер лиге од Арсенала, због боље гол разлике, али уз један меч више.