Мега први финалиста Купа Кораћа, ФМП платио цену "помрачења", меч на кратко био прекинут

Кошаркаши Меге први су финалисти Купа Радивоја Кораћа, пошто су у полуфиналу савладали екипу ФМП-а са 86:67

Завршено је прво полуфинале у овогодишњем издању завршног турнира Купа Радивоја Кораћа.

Екипа Меге је изборила пласман у финале, пошто је у занимљивом и неизвесном мечу, надиграла ФМП.

Мега је до победе дошла након преокрета у другом полувремену, а поготово бољој игри у последњој деоници.

Тим из Железника је после прве четвртине водио са 24:20, да би на полувреме однео десет поена предности.

Ипак, друго полувреме протекло је потпуно у знаку екипе Меге, која је трећу четвртину добила са 22:14, а у последњој потпуно преузела "кормило" меча.

ФМП се добрано мучио у нападу, тачније Мега је појачала у одбрани и искористила празан ход ривала.

Серија добрих потеза и игре на обе стране терена, донеле су Меги убедљиву предност и тријумф.

Меч је обележио и прекид, пошто су судије на око четири минута пре краја, одлучиле да прекину сусрет и оду у свлачионице, "због недоличног скандирања навијача са трибина, упућено тиму из Железника".

Након 20 минута паузе, судије су се вратиле на паркет "Чаира" и меч је настављен.

У наставку, Мега је без већих проблема одбранила предност и на крају славила са 86:67.

Кључна четвртина била је последња, коју је Мега добила са 34:13, што им је у великој мери помогло да се пласирају у финале.

Противник у финалу ће им бити бољи из дуела Партизана и Црвене звезде, који се од 21.00 састају у другом полуфиналу.