Јуве сигуран против Специје - Костић асистент, Влаховићу поништен гол

Фудбалери Јувентуса победили су у гостима Специју са 2:0 у утакмици 23. кола Серије А
Јуве сигуран против Специје - Костић асистент, Влаховићу поништен голGetty © Francesco Scaccianoce

Торинска "стара дама" је везала три победе у Серији А.

Након Салернитане и Фјорентине, Јувентус је победио Специју на гостовању са 2:0.

Први је затресао мрежу Душан Влаховић - у 16. минуту, али је, као и на мечу са "виолом", гол српског репрезентативца поништен због офсајда.

Ипак, Јувентус је на одмор отишао са голом предности, пошто је у 32. минуту гол постигао Мојзе Кин, на асистенцију Филипа Костића.

Победу Јувентуса потврдио је Ди Марија, голом у 67. минуту меча.

Лацио је истим резултатом савладао у гостима Салернитану, а оба гола постигао је Имобиле - први у 60. минуту на додавање Марушића, а потом са беле тачке, девет минута касније.

Победа Римљана је могла бити и убедљивија, али Луис Алберто није искористио пенал у 89. минуту меча.

Аталанта је, изненађујуће, поражена на свом терену од Лећеа са 2:1, док су Фјорентина и Емполи одиграли нерешено 1:1.

У последњем данашњем мечу, Рома је на свом терену победила Верону са 1:0.

Гол одлуке постигао је Ола Солбакен, у последњим моментима првог дела игре.