Влаховићев гол недовољан за тријумф Јувентуса, Гудељ стрелац у рапсодији Севиље

Српски фудбалери Душан Влаховић и Немања Гудељ били су стрелци за Јувентус, односно Севиљу у мечевима шеснаестине финала Лиге Европе
Влаховићев гол недовољан за тријумф Јувентуса, Гудељ стрелац у рапсодији СевиљеGetty © Valerio Pennicino

Влаховић је очигледно жељан фудбала и голова, што је потврдио новим голом по повратку након повреде.

Српски нападач постигао је једини погодак за Јувентус у ремију са Нантом у шеснаестини финала Лиге Европе.

Играо се 13. минут када је "стара дама" извела сјајну акцију и мат у три потеза који су режирали Ди Марија, Кијеза и српски репрезентативац.

Деловало је да ће рани погодак олакшати посао Јувентусу у наставку меча, али то није био случај.

У 60. минуту су гости из Француске, аутсајдери у овом мечу, дошли до изједначења.

Стрелац изједначујућег поготка био је Блас, који је уједно и поставио коначан резултат.

Још један српски фудбалер био је стрелац у нокаут фази Лиги Европе.

Ради се о Немањи Гудељу, који је "закуцао" лопту у мрежу ПСВ-а, за убедљиву победу Севиље на домаћем терену од 3:0.

Пре Немање, стрелци за шпански тим били су Ен Несири и Окампос.