Самоуништење несрећног Ливерпула - савршен почетак кошмарне вечери

У спектакуларном мечу осмине финала Лиге шампиона, фудбалери мадридског Реала победили су у гостима Ливерпул са 5:2
Самоуништење несрећног Ливерпула - савршен почетак кошмарне вечериGetty © Michael Regan

Европске ноћи на Енфилду су и даље спектакуларне. То је константа свих ових година, али се у последње време мења расположење навијача Ливерпула.

Ове вечери у Ливерпулу је на тренутак изгледало да ће се и они осећати баш тако - спектакуларно!

Ливерпул је идеално отворио меч и имао најтрофејнији европски клуб, опет на тренутак се помислило, у шаци.

Играо се четврти минут, а Ливерпул је повео - Салах је послао савршену лопту за Нуњеза, а Уругвајац подседио на сународника који је пре њега са великим успехом носио дрес "редса", Луиса Суареза, па петом сместио лопту у мрежу.

Десет минута касније, нови гол постиже Ливерпул.

Сада је Салах стрелац, а у улози асистента нашао се - Тибо Куртоа.

Голман Реала је покушао да дрибла, спетљао се, а Салах мирно удвостручио предност домаћина.

Али, после савршеног почетка, уследило је самоуништење - Винисијус је у 21. минуту смањио прелепим голом.

Бразилац је уписао и други гол, након огромне грешке Алисона у 36. минуту - голман Ливерпула је приликом испуцавања напуцао саиграча из репрезентације, а лопта је завршила у мрежи.

Ливерпул је изгледао све лошије како је време одмицало, па је било питање тренутка када ће Реал постићи нови гол.

То се десило у 47. минуту, када је Милитао главом реаговао на центаршут Модрића из слободног ударца.

Није се дуго чекало ни на следећи - Бензема је траљаво шутирао у 55. минуту, али је Гомез закачио лопту, она променила смер, преварила Алисона и завршила у мрежи.

Француз је постигао још један гол, после асистенције Винсијуса у 67. минуту.

Сталожен је био у завршници, предриблао Алисона и рутински послао лопту у гол.

Реал је постао тек трећа екипа која је на Енфилду постигла пет или више погодака - први је то учинио Престон 1953. године у победи од 5:1, а последњи Арсенал, 2007. године када је славио са 6:3 у Купу.

Ливерпул ће имати готово немогућ задатак пред реванш у Мадриду (15. март), али навијачи "редса" најбоље знају да су чуда могућа.