"Помрачење" Партизана након датог гола, Шериф избацио црно-беле

Фудбалери Партизана поражени су на свом стадиону од екипе Шерифа из Молдвавије са 3:1, чиме су елиминисани у шеснаестини финала Лиге Конференције. Србија остаје без фудбалског представника у европским такмичењима
"Помрачење" Партизана након датог гола, Шериф избацио црно-беле© FK Partizan

Имао је Партизан победу и пласман у осмину финала Лиге конференције у својим рукама, тачније ногама, али су као што то неписано правило налаже, скупо платили своје грешке.

Шериф је направио невероватан преокрет, постигао три везана гола и тако елиминисао једину преосталу српску екипу у европским такмичењима.

Почело је добро по Партизан, који је донео својим навијачима славље у 13. минуту.

Актери као код гола у Кишињеву, само у обрнутим улогама, Рикардо је овога пута био асистент Менигу, који је рутински матирао голмана гостију.

Деловало је да Партизан има оно што је потребно да се елиминише неугодни ривал.

Није показивао Шериф у уводних 15 минута меча квалитет да парира црно-белима, али брзо се променило стање снага на терену.

Играо се 22. минут, када је гост добио поклон.

Саничанин је рефлексно руком реаговао у свом шеснаестерцу, а након сугестија из ВАР собе, судија је показао на белу тачку.

Сигуран са пенала био је Бадоло, који је донео изједначење.

Резултат се поново променио у најгорем тренутку по Партизан. У надокнади првог полувремена, Диоп је искористио то што је Партизан олако изгубио лопту и оставио му много простора.

Јаким и прецизним ударцем, Диоп је матирао Поповића и преокренуо резултат на 1:2.

Само два минута у наставку у другом полувремену, српска екипа доживела је нови шок.

Поново Диоп одузима лопту и има превише простора и поново нападач гостију прецизним и јаким ударцем, изван 16 метара, постиже погодак.

Био је то гол који је Шерифу донео преокрет у читавом двомечу.

У преосталом времену у другом делу меча, играло се опрезније са обе стране, али Партизан није успео да створи довољан број озбиљних и опасних напада којим би угрозио гол ривала.

Шериф је успешно одбранио предност коју је имао и тако изборио пласман у осмину финала Лиге Европе.

• 23. феб 2023 • 20:41

20:41

Крај меча, победа и пролаз Шерифа

Победом од 3:1, Шериф је елиминисао Партизан и изборио пласман у осмину финала Лиге конференције.

• 20:22

78' - Рикардо умало до гола

Напокон је српски тим успео да направи позицију за постизање гола, када је Рикардо изборио простор и одложио лопту до Баждара, који из изгледне позиције не успева да затресе мрежу. Добро је реаговао голман гостију у овој ситуацији.

• 20:21

75' - Партизан жели гол, али недостаје конкретних шанси

Око 15 минута је остало до краја меча, а црно-бели за сада не успевају озбиљније да угрозе гол ривала.

Шериф у укупном резултату води са 3:2.

• 19:51

47' - ГОЛ! Шериф води са 1:3, поново Диоп

Нови гол молдавске екипе, поново у режији Диопа, који је одузео лопту испред шеснаестерца Партизана, а потом снажним ударцем постигао гол.

• 19:50

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 19:34

Полувреме: Партизан - Шериф 1:2

Након првих 45 минута фудбала, гости из Молдавије воде са 2:1.

Партизан је повео у 13. минуту преко Менига, али је уследио преокрет Шерифа, који головима Бадола у 21. и Диопа у надокнади, стиже до преокрета и изједначења у двомечу са српским тимом.

• 19:31

45' + 1' - ГОЛ! Шериф преокреће и води са 1:2

Олако је Партизан изгубио лопту и потом дозволио превише простора Диопу, који се наместио и пласирао лопту у гол српске екипе.

Партизан - Шериф 1:2, у укупном скору 2:2.

• 19:07

22' - ГОЛ! Шериф са беле тачке изједначује

Сигуран са беле тачке био је Бадоло, који је послао голмана Поповића на једну, а лопту на другу страну и тако донео Шерифу изједначење.

Партизан - Шериф 1:1.

• 19:05

20' - Пенал за Шериф

Саничанин је неопрезно у свом шеснаестерцу реаговао руком на једну лопту, па је судија, након сугестије из ВАР собе, показао на белу тачку.

• 18:59

14' - ГОЛ! Партизан води, Мениг је стрелац

Погрешили су фудбалери Шерифа на средини терена, што је Партизан брзо знао да казни.

За разлику од гола у Кишињеву, овога пута је Рикардо асистент, а Мениг стрелац, пошто је избио пред голмана гостију, којег је рутински матирао.