Атлетико слави бод - саплетен Реал у шампионској трци

У великом мадридском дербију, Реал и Атлетико одиграли нерешено - 1:1
Атлетико слави бод - саплетен Реал у шампионској трциGetty © Florencia Tan Jun

Атлетико слави ове вечери у Мадриду, не толико због освојеног бода против Реала, већ због тога што су саплели великог ривала у шампионској трци.

Реал јури за Барселоном и морао је од старта да нападне госте.

Реал је био доминантан - имао је лопту, имао иницијативу, али је Атлетико радио оно у чему је најбољи - фокусирао се на одбрану и није допустио противнику да направи нити једну изгледну прилику.

Играо се 64. минут када је публика видела прво узбуђење - Анхел Кореа, који је у игру ушао на старту другог дела игре, ударио је лактом Антонија Ридигера, због чега је добио директан црвени картон.

Реал је, са играчем више, кренуо да притиска све јаче, али је уследио шок за домаће навијаче.

Атлетико, са играчем мање, долази до предности у 78. минуту.

Гризман је центрирао из прекида, Хименез се сјајно снашао и сместио лопту у мрежу.

Међутим, Реал је узвратио на исти начин.

Играо се 85. минут, када је Алваро Родригез највиши у скоку после корнера и доноси изједначење свом тиму.

Реал је други на табели са 52 бода (седам мање од водеће Барселоне која свој меч игра сутра).

Атлетико је на четвртом месту са 42 бода.

У осталим данашњим мечевима Ла Лиге, Еспањол је са 2:1 победио Мајорку, док је Кадиз са 1:0 био бољи од Рајо Ваљекана.