Први трофеј за Тен Хага у Јунајтеду - "ђаволи" освојили Лига куп

Фудбалери Манчестер Јунајтеда освојили су Лига куп Енглеске, пошто су у финалу на Вемблију савладали Њукасл 2:0
Први трофеј за Тен Хага у Јунајтеду - "ђаволи" освојили Лига купGetty © Eddie Keogh

Манчестер јунајтед је освојио први трофеј после пет година, пошто је на Вемблију савладао Њукасл у финалу Лига купа.

Снови "сврака" и њихових навијача, који су направили феноменалну атмосферу у Лондону, распршени су већ у првом делу игре, у којем су оба гола постигнута.

Њукасл је први запретио озбиљније, али је Де Хеа сјајно одбранио ударац Сен Максимена у 32. минуту.

Већ у наредном нападу, Јунајтед је дошао до предности - Лук Шо је феноменално извео прекид, а Касемиро главом шаље лопту у мрежу.

Несрећни Свен Ботман је у 39. минуту скренуо лопту у своју мрежу и, испоставило се, поставио коначан резултат.

Ерик тен Хаг је освојио први трофеј са Јунајтедом, у првој сезони на клупи "ђавола".

Јунајтеду је ово шести трофеј Лига купа, први после 2017. године.