Јовић срушио шампиона

Фудбалери Фјорентне победили су на стадиону "Артемио Франки" екипу Милана, 2:1 (0:0) у мечу 25. кола Серије А
Јовић срушио шампионаGetty © Gabriele Maltinti / Stringer

"Виола" је зауставила захуктале "росонере" који су нанизали три узастопна тријумфа у италијанском шампионату и сада им предстоји борба за Лигу шампиона.

Домаћин је питање победника решио у другом полувремену, прво је Николас Гонзалес реализовао пенал, да би у финишу резервиста Лука Јовић решио питање победника.

Српски репрезентативац је сјајно реаговао на центаршут са десне стране и главом постигао четврти гол у Калчу ове сезоне.

До краја, Ернандез је успео да ублажи пораз Милана, за који је у другом полувремену играо и Златан Ибрахимовић.

Алекса Терзић је због повреде био ван екипе, док је Никола Миленковић меч преседео на клупи.

Фјорентина је сада 12. са 31 бодом, док је Милан четвртопласирани са 47, колико има и градски ривал Интер.