Јовић са два гола срушио Брагу у Лиги конференције

Српски фудбалер Лука Јовић био је стрелац два гола у победи Фјорентине на гостовању код Браге резултатом 4:0 у мечу шеснаестине финала Лиге конференције
Јовић са два гола срушио Брагу у Лиги конференцијеGetty © Gabriele Maltinti

Има нешто у Лиги конференције што извлачи најбоље из Луке Јовића ове сезоне.

Српски нападач постигао је свој пети и шести гол у овом такмичењу, у победи Фјорентине над Брагом у Португалији.

"Виола" је преко Јовића у последњим моментима првог полувремена стигла до вођства.

Бираги је центрирао, а Лука главом одлично сместио лопту у мрежу.

У 60. минуту, асистент је био Сапонара, а Јовић је уклизао и некако пронашао пут лопти до гола.

Пет минута пре тога, домаћин је остао са играчем мање, пошто је Тормена зарадио црвени картон.

До краја меча, Фјорентина је постигла још два гола и тако практично решила читав двомеч.

Играо се 79. минуту када је Кабрал постигао гол за 3:0, а у 90. минуту је исти фудбалер поставио коначних 4:0 за госте.