Коначно победа Челсија, Евертон бежи из опасне зоне

Фудбалери Челсија победили су у гостима Лестер са 3:1 у утакмици 27. кола Премијер лиге
Коначно победа Челсија, Евертон бежи из опасне зонеGetty © Marc Atkins

Навијачи Челсија коначно имају разлога за осмех.

Након пласмана у четвртфинале Лиге шампиона, Челси је уписао и тријумф у Премијер лиги.

"Плавци" су повели преко Бена Чилвела у 11. минуту, а потом је мрежу затресао и Жоао Феликс.

Међутим, његов гол је поништио ВАР, па је пет минута касније Лестер дошао до изједначења, лепим голом Патсона Даке.

Ипак, Челси је на полувремену имао предност, пошто се у шестом минуту судијске надокнаде Каи Хаверц уписао у стрелце.

Немац је постигао сјајан гол, после прелепе асистенције Енца Фернандеза, који је пребацио читаву одбрану домаћих.

Мудриков гол је поништио ВАР у 75. минуту, али је Челси потврдио победу три минута касније, преко Матеа Ковачића.

Челси је на десетом месту са 37 бодова, док је Лестер 16. са 24.

Тотенхем је са 3:1 савладао Нотингем Форест, а посао су домаћи одрадили већ у првом делу игре.

Прво је Ришарлисону поништен гол, али је потом два постигао Хари Кејн до одласка на одмор.

Сон је повисио у 62. минуту, а Ворал је смањио у 81. минуту.

Нотингем је имао прилику да у надокнади дође до још једног гола, али је Форстер одбранио пенал који је извео Андре Ају.

Тотенхем је четврти са 48 бодова, док је Нотингем 14. са 26.

Евертон је дошао до важне победе, пошто је са 1:0 савладао Брентфорд.

Испоставило се да је гол одлуке пао већ у првом минуту, када је мрежу затресао Мекнил.

Евертон је новом победом дошао до 15. места, има 25 бодова, док је Брентфорд девети са 38.

Лидс и Брајтон су одиграли 2:2, док је у првом данашњем мечу Борнмут победио екипу Ливерпула са 1:0.

У последњем данашњем мечу састају Манчестер сити је у Лондону савладао Кристал Палас са 1:0.

Дуго се мучио Сити против Паласа, да би гол одлуке постигао Ерлинг Холанд у 78. минуту из пенала.

Сити је други на табели са 61 бодом - два мање и меч више од водећег Арсенала.