Фудбалери Тотенхема савладали су као домаћини екипу Челсија са 2:0 у лондонском дербију 25. кола Премијер лиге
Челсијеве ноћне море се настављају, Тотенхем рутински славио у лондонском дербијуGetty © Catherine Ivill

Грејем Потер и његови "плавци" наствљају са серијом лоших резултата у свим такмичењима, а најновији неуспех доживели су против Тотенхема.

У лондонском дербију у 25. колу енглеског шампионата, "петлови" су славили са 2:0.

Челси је поново деловао дезоријентисано и потпуно "раштимовано", па су тако остали на квоти од три постигнута гола у последњих десет утакмица у свим такмичењима.

У првом полувремену мреже су мировале, да би у другом Тотенхем заиграо директније ка голу ривала и то им се исплатило.

Кикс голмана Аризабалаге и лоше испуцавање Енца Фернандеза, допринели су да лопта стигне до Оливера Скипа, који је "затегао" са ивице шеснаестерца и постигао свој први гол у дресу Тотенхема.

Ни примљени погодак, ни измене у саставу које је извршио тренер Потер, нису уродили плодом и учинили да Челси заигра боље.

Све дилеме око питања победника решене су у 82. минуту, када је Тотенхем постигао још један погодак.

Након прекида, центаршут је ишао на Дајера, који главом прослеђује до Кејна, а легендарни нападач постигао је 268. гол у дресу клуба у којем је провео готово читаву каријеру, а 18. у Премијер лиги ове сезоне.

Челсијеве ноћне море се настављају, пошто остају на 10. месту на табели са 31 бодом.

Тотенхем је победом учврстио четврто место на табели, са 45 бодова.