Португалска "рабона" за гол сезоне?

Прелеп погодак у режији португалског везисте виђен у дуелу Спортинга и Боависте у Лисабону
Португалска "рабона" за гол сезоне?Getty © Octavio Passos / Stringer

Фудбалери лисабонског Спортинга савладали су Боависту 3:0 у утакмици 24. кола првенства Португалије, а тај дуел обележио је погодак Нуна Сантоша.

Везиста зелено-белих је у 17. минуту постигао гол који ће сигурно конкурисати за најлепши у сезони 2022/23 и тако одушевио присутне навијаче на стадиону "Жозе Аваладе".

Он је после акције по десној страни сачекао лопту на неких 12 метара и онда је "рабоном" (ударац ногом иза стајне ноге) послао у горњи десни угао.

На тај начин је преварио голмана и неколико противничких играча, а на атрактивности је додало и то што је лопта од стативе завршила у мрежи.

Стрелци за Спортинг били су још Агра (аутогол) у 43. и Паулињо у 90+3.

Лидер Бенфика је у гостима убедљиво савладала Маритимо 3:0 головима Нереса у 45+3. и 57. и Жоао Марија у 50. минуту.

Рио Аве је био бољи од Жил Висентеса 2:1.

Бенфика је лидер првенства са 65 бодова, Порто има 57, Брага 55, Спортинг 50…