Тотенхем и Челси у финишу "просули" бодове

Фудбалери Саутемптона и Тотенхема одиграли су нерешно 3:3 у једном од најзанимљивијих мечева 28. кола Премијер лиге. Челси и Евертон такође су ремизирали, резутлатом 2:2
Тотенхем и Челси у финишу "просули" бодовеGetty © Michael Steele

Велику предност и битна два бода "просуо" је Тотенхем на гостовању код последњепласираног тима на табели Премијер лиге.

Водио је тим Антонија Контеа са 3:1, те све до последњег минута био у предности, али се Саутемптон није предавао, већ на крају дошао до изједначења и бода.

Поро је у надокнади првог полувремена постигао свој дебитантски гол за лондонски тим, који је на паузу отишао са предношћу.

Већ у првом минуту наставка, Саутемптон је дошао до изједначења преко Адамса.

"Петлови" су заиграли боље од тог тренутка и било је питање када ће постићи нови погодак.

На 2:1 у 66. минуту повисио је Кејн, а у 74. минуту је Перишић донео великих 3:1 за госте.

Деловало је да Тотенхем има победу у "џепу", али је уследио шок за њих.

Играо се 77. минут када је Волкот смањио на 3:2, да би у трећем минуту надокнаде, судија Хупер досудио пенал за Саутемптон.

Прецизан са беле тачке био је Ворд-Праус, који је поставио коначних 3:3.

Тотенхем је остао на 49 освојених бодова, што их ставља на четврто место на табели, са два бода више од Њукасла, али и два меча више.

Саутемптон је последњи на табели у Премијер лиги, са 23 бода, два мање од изласка из зоне испадања.

До победе није успео да дође ни Челси, који је попут Тотенхема, испустио победу у самом финишу.

Прво полувреме на мечу Челсија и Евертона завршено је без постигнутих голова.

Феликс је у 52. минуту донео "плавцима" предност, али је у 69. минуту Дукуре изједначио.

У 76. минуту, лондонски тим поново је повео, овога пута са беле тачке, пошто је прецизан био Хаверц.

Када се мислило да ће домаћи доћи до победе, Евертон је успео да постигне нови изједначујући погодак.

Симс је постигао гол и поставио коначних 2:2.

У осталим суботњим мечевима енглеског првенства, Астон Вила је победила Борнмут са 3:0, Брентфорд и Лестер одиграли су нерешено са 1:1, док је Лидс у гостима савладао Вулвсе са 4:2.