Велшани шокирали "Пољуд" у надокнади времена

Другог дана квалификација за Европско првенство 2024. године Велшани су шокирали Хрватску на "Пољуду" и украли јој бод
Велшани шокирали "Пољуд" у надокнади времена© Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

У надокнади времена, тачније у 93. минуту, Нејтан Броудхед је искористио лошу поставку одбране домаћина и на другој стативи убацио лопту у мрежу за 1:1.

"Ватрени" јесу константно нападали против Велса, али нису блистали како умеју.

Ипак, дошли су до вођства преко Андреја Крамарића, који је у 28. минуту пронашао пут до мреже.

И када се чинило да ће изабраници Златка Далића успешно започети нове квалификације, Велс је на већ описан начин дошао до великог бода.

Тако су ове две селекције на деоби друге позиције у групи Д, иза првопласиране Турске која је славила у Јерменији са 2:1.

У групи А, Шпанија није имала проблема против ослабљене Норвешке,  за коју није играо Ерлинг Браут Холанд.

"Фурија" је, у складу са својим надимком, из Малаге испратила Норвежане са три гола у мрежи (3:0).

Дани Олмо донео је предност домаћину, док је у финишу Хоселу са два брза гола комплетирао нокаут.

Шпанци су лидери групе испред Шкотске, која је истим резултатом победила Кипар.

Румунија није имала никаквих проблема у Молдавији и тријумфовала је резултатом 2:0.

Румуне је до предности довео Денис Ман у првом, док је победу у другом полувремену оверио други Денис – Алибец.

Екипа Едварда Јорданескуа сада је изједначена са Швајцарском, која је у првом термину декласирала Белорусију у Новом Саду – 5:0.