Готово је, Партизан иде у Топ 8! Црно-бели славили у Монаку

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Монака са 88:84 у мечу 33. кола Евролиге, чиме су и дефинитивно остварили пласман у Топ 8 фазу елитног такмичења

Сада и званично, Партизан се у првој сезони по повратку у елитно такмичење, пласирао у плеј-оф фазу.

Црно-бели су показали карактер и квалитет против квалитетне екипе каква је Монако, коју је савладао у гостима.

У утакмици препуној осцијација, у којој је прво губио са двоцифреном разликом, потом и сам имао исту, српски тим до победе је дошао тек у неизвесној пенал завршници.

Поенима Кевина Пантера, Алексе Аврамовића и Зека Ледеја у самом финишу, Партизан је успео да "сломи" отпор Монака, који је до последњих секунда покушао да поквари велико славље играча и навијача црно-белих.

Ледеј и Аврамовић постигли су по 22 поена у редовима тима који са клупе предводи Жељко Обрадовић.

По 12 поена постигли су Смаилагић и Нанели, док је осам поена убацио Пантер.

Окобо је био најбољи стрелац Монака са 23 поена, 11 је убацио Дијало, док су по 10 постигли Лојд, Мотијеунас, Џејмс и Хол.

Партизан је дошао до 19. победе у овој сезони Евролиге, чиме је и дефинитивно изборио пласман у Топ 8 фазу.

У последњем колу, црно-бели ће се борити за што боље место на табели и потенцијално лакшег ривала у плеј-оф фази.

Последњи меч регуларног дела сезоне, црно-бели одиграће у Београду против Панатинаикоса.

• 7. апр 2023 • 23:01

23:01

Крај меча, победа Партизана који иде у Топ 8!

Црно-бели показују челичне живце у финишу меча, долазе до победе над Монаком резултатом 88:84 и самим тим пласманом у Топ 8 фазу Евролиге.

• 22:56

40' - Пантер погађа за три! Партизан пред победом

За сада најбитнији кош на мечу, Кевин Пантер постиже на 17 секунди до краја меча. Тројком свог капитена, Партизан има четири поена предности у самом финишу.

• 22:52

39' - Неизвесна завршница

Минут и по до краја меча, Монако има минималну предност у износу од 80:39.

• 22:45

38' - Потпуни преокрет Монака

Мотијеунас погађа из разних позиција на једној страни, док на другој Партизан не успева да дође до поена.

Монако је успео да надокнади и преокрене резултат у своју корист, па сада води са 76:75.

• 22:39

35' - Нанели одбија налет Монака

Пет везаних поена Џејмса Нанелија, враћа Партизану предност од седам разлике.

До краја меча остало је пет минута.

• 22:37

34' - Поново Монако прилази на два поена разлике

Користи домаћин празан ход Партизана и поново смањује разлику на само два поена - 70:68.

Окобо и Хол носе игру Монака у овим тренуцима.

• 22:26

Крај треће четвртине: Монако - Партизан 56:62

Успео је Партизан да поенима Ледеја, одбије налет Монака, који је на тренутак пришао на само два поена заостатка.

Након три завршене четвртине, предност српске екипе износи шест поена - 62:56.

• 22:18

28' - Експресни повратак Монака

Монако прави серију 11:0 и у само пар минута кошарке, успева потпуно да се врати у меч и смањи разлику Партизана на 53:49.

• 22:12

25' - Монако без решења за црно-беле

Све веће фрустрације, а све мање решења имају кошаркаши Монака за Партизан у трећој четвртини.

Црно-бели долазе до 15 поена предности - 53:38.

• 22:08

23' - Највећа предност Партизана на мечу

Тројком Пантера, што су били први поени капитена Партизана, српски тим стиче 11 поена предности над Монаком.