Партизан у другом полувремену преломио отпор Игокее

Кошаркаши Партизана савладали су као домаћини екипу Игокее са 89:74 у мечу 25. кола АБА лиге

Оправдао је тим Жељка Обрадовића улогу фаворита и уписао нову победу у регионалном такмичењу.

Партизан је наставио да брани прво место на табели АБА лиге, а овога пута је до победе дошао бољом игром у другом полувремену.

Игокеа је имала солидан отпор у првом, пошто је успевала да држи потпуни прикључак за фаворизованим ривалом.

На паузу након друге четвртине, црно-бели су однели шест разлике - 50:44.

Тренер Обрадовић је у овом мечу дао већу минутажу играчима који у претходним утакмицама нису имали превелику улогу.

Како је време одмицало у трећој четвртини, Партизан је долазио до осетније предности.

Посебно је побољшао одбрану домаћин, што говори и податак да је Игокеа у читавом другом полувремену постигла 30 поена (у првој четвртини гости су постигли 25 поена).

Партизан је брзо стекао двоцифрену предност, коју су до краја меча одбранили без већих проблема.

Аврамовић је са 15 поена предводио стрелце победничке екипе, док је Смаилагић убацио 10 поена.

Код Игокее су се истакли Неранџић и Ђорђевић са по 18 поена.