Одлични Богдановић погурао Атланту у плеј-оф!

Екипа из Џорџије направила је изненађење и обезбедила седму позицију на Истоку пред званично доигравање
Одлични Богдановић погурао Атланту у плеј-оф!© Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell

Кошаркаши Атланте савладали су Мајами у утакмици плеј-ин турнира резултатом 116:105 и пласирали се у плеј-оф.

Хокси су много боље отворили утакмицу и врло брзо дошли до двоцифрене предности, док су у другој четвртини имали максималних +24 (63:39).

Ривал са Флориде успео је да узврати, до полувремена смањио резултат, да би у трећем периоду серијом 16:6 стигао на минус пет.

Чинило се да ће бити драме, али су "јастребови" брзо одбили налет Мајамија, опет стекли двоцифрени вишак и привели сусрет крају.

Српски репрезентативац Богдан Богдановић је био одличан и за победнички тим је за 26 минута на паркету постигао 14 поена (5/11 из игре, 2/8 тројке), уз по два скока, две украдене лопте и асистенције.

Тре Јанг је био најефикаснији у Атланти са 25 поена, уз осам скокова и седам асистенција, Дежонте Мареј је постигао 18 поена, уз шест додавања и пет скокова, а Садик Беј је уписао 17 поена и шест ухваћених лопти.

У екипи Мајамија бољи од осталих је био Кајл Лаури са 33 поена, Тајлер Хиро је уписао 26 поена и шест скокова, док је Џими Батлер забележио 21 поен и девет асистенција.

Атланта је тако заузела седму позицију у Источној конференцији и у првој рунди плеј-офа игра против Бостона.

Мајами ће се борити за осмо место са победником меча између Торонта и Чикага.

Осмопласирани тим у плеј-офу игра против Милвокија.