Мемфис и Милвоки могу и без највећих звезда

Победе за фаворите у другим утакмицама, иако у редовима Гризлиса није било Џа Морента, а код Бакса Јаниса Адетокумба
Мемфис и Милвоки могу и без највећих звезда© Tanjug/AP Photo/Brandon Dill

Кошаркаши Мемфиса изједначили су на 1-1 у четвртфиналној серији Западне конференције са Лос Анђелес лејкерсима, победом од 103:93.

"Гризлији" нису могли да рачунају на Морента, којег муче прсти десне шаке, али су и поред тога остварили важан тријумф.

После "брејка" у првом сусрету, заиграли су од старта много агресивније и одмах ривалу ставили до знања да се не шале.

Средином прве четвртине су повели, након 12 минута имали двоцифрену предност, а отпор ривала сломили су у другој.

"Језерџије" су успеле да се врате, али снаге за потпуни преокрет није било.

Најефикаснији у победничком тиму био је Тилман са 22 поена и 12 скокова, док је Џексон додао 18 поена, један више од Дезмонда Бејна.

У редовима Лејкерса истакао се Леброн Џејмс са дабл-даблом (28 поена и 12 скокова), Хачимура се зауставио на 20, а потпуно је подбацио Ентони Дејвис – за 38 минута на паркету имао је 13 поена и осам ухваћених лопти.

Серија се сада сели у "град анђела", где ће бити одиграна наредна два сусрета.

Још убедљивији био је Милвоки, најбољи тим регуларног дела сезоне, који је исправио кикс из првог меча са Мајамијем и декласирао госте, резултатом 138:122.

Импресивно звучи податак да су Бакси, без прве звезде Јаниса Адетокумба, успели да постигну скоро 140 поена, а да су у последњој четвртини забележили само 20.

Разлог томе је што су у прве три прегазили Хит и вратили егал у серију.

Јаниса су одменили Брук Лопез, Џру Холидеј и Конаутон, који су збирно постигли 71 поен (25+24+22). Међутим, и остали су били сјајни – Инглс је додао 17 поена, један више од Алена и Мидлтона.

Мајами је у последњем периоду ублажио дебакл, а бољи од осталих били су Џими Батлер са 25, односно Бем Адебајо са 18 поена.

Следећи дуел, први на Флориди, на програму је у ноћи између петка и суботе од 1.30 по средњоевропском времену.