Јунајтед испустио 0:2 против Тотенхема, Њукасл граби ка Лиги шампиона

Фудбалери Тотенхема и Манчестер јунајтеда одиграли су нерешено у Лондону са 2:2, у дерби мечу 33. кола Премијер лиге
Јунајтед испустио 0:2 против Тотенхема, Њукасл граби ка Лиги шампионаGetty © Richard Heathcote

Још једном Манчестер јунајтед није успео да "заврши посао" у утакмицици у којој су имали предност ове сезоне.

Сличан сценарио као у првом мечу са Севиљом у Лиги Европе, "црвеним ђаволима" није била довољна предност од 2:0.

Одлично је Јунајтед започео меч против Тотенхема у Лондону, пошто је већ у седмом минуту Санчо погодио на асистенцију Рашфорда.

У самом финишу првог дела утакмице, Рашфорд се и сам уписао у стрелце, пошто је иако сам на противничкој половини у 44. минуту, успео да створи позицију за шут и на сјајан начин постигне погодак.

Очекивало се да ће гости успети да савладају збуњени Тотенхем, који је недавно отпустио и "прелазног" тренера.

Ипак, "петлови" су показали карактер, нису се предали, већ успели да надокнаде предност гостију.

У 56. минуту, Педро Поро је одлично реаговао на одбијену лопту у шеснаестерцу ривала, пошто ју је спољним делом копачке, "закуцао" у мрежу Јунајтеда.

По велику прилику промашиле су обе екипе у другом полувремену, пошто је са једне стране Бруно Фернандеш погодио пречку у ситуацији један на један са голманом, док је Тотенхем близу изједначења био у ситуацији када је Дајер главом са пет метара, неометано, шутирао поред гола.

Ипак, што домаћи нису успели тада, јесу у 79. минуту, када је Кејн сјајно проиграо Сона на другој стативи, а овај смирено реаговао и прецизно послао лопту у мрежу ривала.

Након 33. кола, Тотенхем је остао на петом месту на табели са 54 бода, док је Манчестер јунајтед четврти са 60.

У осталим мечевима одиграним у среду, Њукасл је у гостима савладао Евертон са 4:1, док је Борнмут савладао Саутемптон са 1:0.