Барса и Реал убедљиви, Каталонци обарају рекорде и чувају +11

Фудбалери Барселоне савладали су Бетис са 4:0, док је Реал Мадрид био бољи од Алмерије са 4:2 у мечевима 32. кола Ла Лиге
Барса и Реал убедљиви, Каталонци обарају рекорде и чувају +11Getty © Alex Caparros

Није успео "краљевски клуб" у 32. колу, да смањи заостатак за Барселоном на врху табеле шпанског првенства.

Изабраници Карла Анчелотија уписали су победу од 4:2 над Алмеријом у Мадриду.

Утакмицу је обележио сјајни Карим Бензема, који је постигао "хет-трик" у првом полувремену, головима у 8, 17. и 42. минуту.

Гости су у надокнади првог дела успели да постигну погодак, када је Лазаро смањио на 3:1.

Ипак, то није унело превише нервозе у редове Мадриђана, пошто је Родриго већ у другом минуту наставка меча, повисио на 4:1.

Играо се 61. минут када је Робертоне погодио за госте и поставио коначних 4:2.

Реал је тако успео само на кратко да смањи заостатак за Барселоном на осам бодова.

"Блауграна" је нешто касније одиграла свој меч 32. кола и уписала више него убедљиву победу над Реал Бетисом.

На време је домаћи тим "начео" мрежу гостију, пошто је у 14. минуту Кристенсен био стрелац.

У 33. минуту је фудбалер гостију Гонзалес, зарадио други жути картон, због чега је Бетис рано остао са играчем мање.

Барса је то искористили и до краја првог полувремена решила питање побендика

Левандовски је у 36. минуту повисио на 2:0, а Рафиња само три минута касније, постигао погодак за убедљиву предност Барсе.

У другом полувремену виђен је још један гол, поново у мрежи гостију, пошто је Родригез након продора Фатија, сместио лопту у своју мрежу.

Утакмицу су обележила два јубилеја и рекорда.

Један је тај да је Марк Андре Тер Штеген дошао до 24. утакмице без примљеног гола ове сезоне, чиме је постао најбољи голман Барселоне у историји каталонског клуба.

Тер Штеген се изједначио са Јан Облаком по том параметру у историји Ла Лиге и неопходно му је да на још две утакмице до краја сезоне не прими гол, како би био најбољи голман у историји шпанског првенства по броју примљених погодака.

Други јубилеј и рекорд који је виђен, јесте по уласку Ламина Јамала у игру у другом полувремену.

Нови "бисер" Барселоне има само 15 година, па је тако постао најмлађи фудбалер који је дебитовао за Барсу у домаћем првенству.

Ламал је умало био стрелац и асистент, али је његов шут одбранио голман Бетиса, а асистенцију "упропастио" Дембеле, који није искористио зицер у финишу сусрета.