Барса у каталонском дербију славила титулу, Еспањолови навијачи их напали након меча

Фудбалери Барселоне нови су шампиони Ла Лиге, пошто су у 34. колу у градском дербију, као гости савладали Еспањол са 4:2
Autor: Barcelona

Након голеаде у каталонском дербију, шпанско првенство има новог шампиона.

Барселона је победом од 4:2 над Еспањолом, дошла до 27. титуле у историји клуба.

"Блауграна" је тако заокружила поприлично успешну сезону, пошто је четири кола пре краја првенства подигла шампионски пехар.

Први пут још од 1998. године, Барселона до титуле у Ла Лиги долази без Лионела Месија, а први пут трофеј за најбољи тим у Шпанији подижу са Ћавијем као тренером.

Рано је Барселона постигла два гола против Еспањола и тако можда решила питање победника на овом мечу.

Играо се 11. минут када је Левандовски начео мрежу ривала, да би већ у 20. Балде повисио на 2:0.

До краја првог дела утакмице још једном је лопта била у голу домаћина, било је то у 40. минуту, када је поново био стрелац Левандовски.

Иако се у наставку играло у знатно слабијем ритму, виђено је још три гола.

Кунде је у 53. повисио на 4:0, а почасне поготке за Еспањол постигли су Пуадо у 73. и Хоселу у другом минуту надокнаде.

Након меча, фудбалери Барселоне на терену су кренули да славе титулу у домаћем првенству, али су их домаћи навијачи прекинули, пошто су упали на терен.

Гостујући играчи морали су да славље наставе у свлачионици, а касније и на улицама Барселоне.