Звезда у финалу Купа Србије - лоше почели, па лако све завршили

Црвено-бели ће бранити трофеј у најмасовнијем фудбалском такмичењу у Србији
Звезда у финалу Купа Србије - лоше почели, па лако све завршили© Facebook / FK Crvena zvezda

Фудбалери Црвене звезде први су финалисти Купа Србије за сезону 2022/23, пошто су у полуфиналу савладали домаћи ТСЦ 3:0.

Стрелци за браниоце трофеја и актуелног шампиона Србије били су Гелор Канга из пенала у 35. минуту, Мирко Иванић у 55. и Кингс Кангва у 72. минуту, такође из пенала.

Звезда је лоше почела меч, плшто је Милан Борјан у раној фази скривио једанаестерац. Ипак, чувар мреже црвено-белих је успео да одбрани ударац Стефану Вукићу.

У другом полувремену је Звезда имала лакши посао, пошто је Душан Цветиновић зарадио други жути картон.

Звезда ће у финалу покушати да поново освоји "дуплу круну", али није познато да ли ће им ривал бити Чукарички или Војводина, јер је тај сусрет прекинут у 33. минуту због обилних падавина у Новом Саду.