Чукарички на Звезду у финалу Купа Србије

Дводневни сусрет Војводине и Чукаричког припао је гостима, који ће се поново борити за пехар у најмасовнијем фудбалском такмичењу
Чукарички на Звезду у финалу Купа Србије© Dusan Milenkovic/ATAImages

Фудбалери Чукаричког пласирали су се у финалу Купа Србије минималном победом над Војводином у Новом Саду (1:0).

Чукарички је успео да савлада домаћина у наставку дуела који је почео у среду, али је прекинут због велике кише и потопа на стадиону "Карађорђе".

Стрелац јединог поготка био је Лука Аџић у 71. минуту, који је погодио мрежу непосредно по уласку у игру.

Некадашњи фудбалер Црвене звезде искористио је одличан центаршут Тошића са левог бока, сачекао лопту на другој страни и главом савладао голмана Симића.

Претходно је посао гостима олакшао дефанзивац "лала" Урош Витас, који је почетком другог полувремена добио други жути картон и Војводина је до краја играла са играчем мање.

Ослабљена, није успела да угрози ривала и Чукарички се други пут у историји пласирао у финале Купа, прво после 2015. године када је освојен и једини трофеј.

У борби за нови трофеј "брђане" очекује најтежи задатак, пошто ће им ривал бити шестоструки узастопни шампион Црвена звезда. Звезда је у првом полуфиналу декласирала ТСЦ и циљаће још једну дуплу круну.

Финале Купа Србије на програму је 25. маја и требало би да буде играно у Бачкој Тополи.