Партизан убедљив против Цедевите Олимпије, црно-бели воде у полуфиналу АБА лиге

Кошаркаши Партизана победили су Цедевиту Олимпију са 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28) у првом мечу полуфиналне серије АБА лиге и стигли на корак од пласмана у финале

Партизан је без већих проблема дошао до вођства у полуфиналној серији, која се игра на две победе.

Цедевита Олимпија је боље отворила утакмицу и повела 6:2 на старту, али је уследила серија домаће екипе 9:0, односно 16:2 за преузимање контроле.

На старту треће деонице Партизан је стигао до "плус 13", а у финишу четвртине и до "плус 18" – 42:24.

Гости су запретили на старту треће деонице у којој је Партизан за скоро пет минута постигао два поена, али нису успели да смање на једноцифрену разлику.

Партизан не само да је одбио налет гостију, већ је у финишу деонице стигао и до "плус 18" (60:42).

До краја меча није се доводила у питање победа црно-белих пошто гости ниједном нису спустили на мање од десет поена разлике.

Џејмс Нанели је био најефикаснији са 18 поена, Јам Мадар је додао 13, а Данте Егзум два мање.

У пораженом тиму најбољи је био Ферел са 13 поена, Матковић је убацио један мање, а десет је додао Драгић.

Други меч је на програму за два дана у Љубљани, а евентуална "мајсторица" биће одиграна шестог јуна у Београду.

Бољи из дуела између Партизана и Цедевите Олимпије играће у финалу АБА лиге са Црвеном звездом.