Партизан разбио Студентски центар за полуфинале АБА лиге

Црно-бели су оправдали улогу фаворита у "мајсторици"
Партизан разбио Студентски центар за полуфинале АБА лиге© Tanjug/Jadranka Ilić

Кошаркаши Партизана пласирали су се у полуфинале плеј-офа АБА лиге, пошто су у Београду у мајсторици четвртфинала савладали Студентски центар резултатом 112:83 (27:21, 30:17, 23:25, 32:20).

Најефикаснији у екипи Партизана био је Џејмс Нанели са 17 поена, док су Зек Ледеј и Ален Смаилагић додали по 14. Матијас Лесор је убацио 13, а Јам Мадар 12 поена. Код гостију, најбољи је био Данило Тасић са 14 поена, док је Звонимир Ивишић додао 13.

Партизан ће у полуфиналу плеј-офа АБА лиге играти против Цедевита Олимпије. Полуфинална серија се игра на две победе, а термини мечева ће бити накнадно саопштени.

Студентски центар је први меч у Београду добио резултатом 84:83, а у другом дуелу одиграном у Подгорици славио је београдски клуб са 81:79.

Вечерашњи меч је одигран пред 14.077 навијача, а овој утакмици присуствовао је и бивши кошаркаш Партизана Богдан Богдановић. Црно-бели су на дуелу са Студентским центром постигли 15 тројки из 27 покушаја.

Студентски центар је боље ушао у меч и већ у трећем минуту повео 8:2. Партизан је потом заиграо ангажованије, а црно-бели су у седмом минуту тројком Нанелија стигли до првог вођства, 14:13. Партизан је захваљујући тројкама Нанелија у деветом минута стекао предност од осам поена (25:17). Црно-бели су прву четвртину решили у своју корист резултатом 27:21. Предност домаћег тима расла је из минута у минут, а Партизан је прво полувреме добио резултатом 57:38.

Домаћи кошаркаши су у 23. минуту повели 63:42, а три минута касније било је 73:51 за црно-беле. Партизан је у последњу четвртину ушао са вођством од 80:63. Црно-бели су последњу четвртину отворили серијом 5:0 за 85:63. Партизан је у наставку меча одржавао високу предност и заслужено је изборио пласман у полуфинале плеј-офа АБА лиге.

У другом полуфиналу плеј-офа АБА лиге играју Црвена звезда и Будућност. Црвена звезда води 1:0 у полуфиналној серији, а други меч биће одигран сутра у Подгорици.