Звезда је пре 32 године исписала историју у Барију

Пуне 32 године прошле су од највећег успеха једног српског фудбалског клуба у Европи
Звезда је пре 32 године исписала историју у Барију© FK Crvena zvezda

Фудбалски клуб Црвена звезда је на данашњи дан 1991. године освојио Куп шампиона, пошто је у финалу после бољег извођења пенала победио Олимпик из Марсеља резултатом 5:3.

Меч је одигран у Барију, а пошто није било голова у регуларних 90 минута играни су продужеци.

У додатних 30 минута такође није било погодака, а онда су црвено-бели после извођења пенала славили са 5:3.

Голове за Звезду са 11 метара постигли су Роберт Просинечки, Драгиша Бинић, Миодраг Белодедић, Синиша Михајловић и Дарко Панчев.

Црвена звезда је до највећег успеха у историји стигла без пораза и тако се златним словима уписала у анале фудбала.

Чета Љупка Петровића је у првом колу тадашњег Купа шампиона елиминисала швајцарски Грасхоперс.

Звезда је у осмини финала била боља од шкотског Ренџерса. Ривал црвено-белима у четвртфиналу је био првак Источне Немачке Динама из Дрездена, а Звезда је поново била боља.

Српски клуб је у првом мечу полуфинала у гостима победили славни Бајерн 2:1, а у реваншу је у Београду било је 2:2.