Севиља је власник Лиге Европе - пеналима срушила Муриња и Рому за седму титулу

Клуб из Андалузије наставља да ређа трофеје у Лиги Европе, пошто су освојили чак седми наслов у последњих 17 година
Севиља је власник Лиге Европе - пеналима срушила Муриња и Рому за седму титулуGetty © Justin Setterfield / Staff

Фудбалери Севиље још једном су освојили трофеј у Лиги Европе, пошто су у финалу у Будимпешти били бољи од Роме након извођења једанаестераца - 1:1 (4:2).

Тако је Севиља стигла до седме титуле у овом такмичењу, прве после три године, наставивши невероватну серију резултата, започету првим трофејом из 2006. године.

После 120 минута фудбала, резултат је био 1:1 па се приступило продужецима. Екипа Жозеа Муриња примила је први гол у финалим европских такмичења још од 2003. године, када је предводио Порто против Селтика у финалу тадашњег Купа УЕФА.

Ипак, након незанимљивих продужетака, приступило се извођењу пенала у којима су се играчи Севиље далеко боље снашли. Пресудни погодак постигао је Монтијел, који је био стрелац и одлучујућег пенала у финалу Светског првенства у Катару.

У регуларних 90 минута, Рома је повела преко Паула Дибале, док је аутогол Манћинија вратио Севиљу у игру у другом полувремену. Управо је Манћини био један од трагичара неискористивши пенал у пенал-серији...

• 1. јун 2023 • 00:03

00:03

Севиља је освајач Лиге Европе

Седми пут у седмом финалу, Севиља тријумфује и потврђује да је апсолутни рекордер у овом такмичењу.

Први пораз Жозеа Муриња у великим европским финалима у каријери!

• 00:01

ПЕНАЛИ!

Четврта серија:

Патрисио чува Рому у животу, брани ударац Монтијелу, али судија тражи да се поново изведе ударац јер је голман Роме наводно раније изашао са гол линије. Монтијел шутира поново и постиже гол, Севиља је освајач Лиге Европе!

Трећа серија:

Севиља води 3:1, јер је и Иван Ракитић био прецизан. Ибањез на реду за Рому, али он погађа стативу. Велика предност за шпански тим!

Друга серија:

Ламела је прецизан, за 2:1 у корист Севиље. Манћини је трагичар за Рому, Боно му је одбранио ударац. Исти играч који је и постигао аутогол којим је Севиља изједначила у другом полувремену...

Прва серија:

Окампос постиже гол, Севиља води 1:0. Кристанте за Рому такође прецизан, сада је 1:1.

• 31. мај 2023 • 23:51

23:51

Гледаћемо пенале!

Напокон крај и другог продужетка, који је због бројних прекида уместо 15, трајао читавих 26 минута!

Ипак, и даље нема нових голова и сада ће пенал серија одлучивати о победнику.

• 23:26

Почео је други продужетак

Ништа нарочито важно није виђено у првих 15 минута. Екипе не желе много да ризикују.

• 23:00

Гледаћемо продужетке!

Имала је Севиља велику шансу у финишу зауставног времена, али како је резултат остао 1:1, следи додатних 30 минута фудбала!

• 22:39

76' - Ипак нема пенала, промењена одлука!

Ентони Тејлор је погледао ВАР снимак и Рома може да одахне. Енглез каже да то ипак није био пенал, признао је грешку и при резултату 1:1, меч може да се настави.

• 22:38

75' - Пенал за Севиљу!

Окампос је убио у шеснаестерцу, тамо га је Ибањез наизглед фаулирао, али остаје да се види хоће ли Тејлор гледати ВАР снимак.

• 22:30

67' - Коначно шанса за Рому

После доста времена, Римљани су имали шансу, велика гужва у шеснаестерцу, покушавали су и Абрахам и Смолинг, Боно је успео да направи одбрану, а после тога Ибањез не успева да затресе мрежу Севиље.

• 22:18

55' - Гооооол, Севиља изједначила на 1:1

Какав почетак другог полувремена, као да се Рома мало успавала након вођства у првом делу.

Навас је центрирао са десне стране, а тамо лопта погађа Мансинија у ногу, па тако аутогол враћа Севиљу у овом финале!