Вест Хем у завршници срушио Фјорентину и освојио Лигу конференције

Фудбалери Вест Хема освојили су Лигу конференције, пошто су у Прагу победили Фјорентину са 2:1
Вест Хем у завршници срушио Фјорентину и освојио Лигу конференцијеGetty © Alex Grimm

Вест Хем се у Енглеску враћа са европским трофејом у рукама, пошто су у Прагу освојили Лигу конференције.

После првих 45 минута игре није било промене резултата, иако се мрежа затресла у самој завршници првог дела.

Играо се пети минут надокнаде, Куаме је главом шутирао и погодио стативу, она се одбила до Јовића а српски репрезентативац је сместио у мрежу.

Ипак, Јовић се активирао из офсајда, па је гол поништен. Поред поништеног гола, Јовић је добио и јак ударац у главу, а у наставку се није враћао на терен.

Осим поништеног гола, једино вредно помена из првог дела игре јесте крвава глава капитена Фјорентине, Кристијана Бирагија, којег су погодили навијачи Вест Хема приликом извођења корнера.

Наставак меча је био много садржајнији.

"Чекићари" су први дошли до вођства, у 62. минуту са беле тачке.

Бираги је играо руком, судија није то видео, али је на асистенцију из ВАР собе погледао снимак и досудио пенал.

Бенрахма је био сигуран, па је лондонском клубу донео предности.

Међутим, радост енглеских навијача није била дугог века, пошто је Ђакомо Бонавентура, пет минута касније, донео изједначење "виоли".

И када су сви мислили да ће се завршити нерешеним резултатом, Пакета је проиграо Бовена у 90. минуту, брзоноги нападач Вест Хема је избегао офсајд и умакао одбрани Фјорентине, сместио лопту у мрежу и донео Вест Хему велику радост.

Вест Хем је дошао до трећег европског трофеја у историји, после Купа купова 1965. године и Интертото купа 1999, а уједно и до директног пласмана у Лигу Европе следеће сезоне.

За Фјорентину је цео меч одиграо Никола Миленковић, Лука Јовић је замењен на полувремену, док је Алекса Терзић остао на клупи.