Звезда осми пут заредом шампион Србије

Кошаркаши Црвене звезде одбранили су титулу у Кошаркашкој лиги Србије, пошто су у Железнику победили екипу ФМП-а са 82:72
Звезда осми пут заредом шампион Србије© Dusan Milenkovic/ATAImages

Црвено-бели су дошли до друге победе у финалној серији, чиме су одбранили трофеј који су освајали претходних седам сезона.

ФМП је други меч отворио одлично, чак су добили прву четвртину (27:25), али је Звезда брзо дошла до преокрета, па је на полувремену екипа Душка Ивановића имала седам поена предности - 43:36.

Домаћин је, након одмора, заиграо и боље него на почетку меча, па је серијом од 11:0 поново дошао до предности.

Ипак, након ове серије "пантера", Звезда је одговорила, поново дошла до предности коју није испуштала до краја.

Лука Митровић је са 16 поена предводио црвено-беле, Бен Бентил је убацио 14, док су Факундо Кампацо и Немања Недовић додали по 11.

Лука Вилдоза због повреде препона није био у саставу Звезде и још се не зна да ли ће бити спреман за почетак финалне серије у АБА лиги.

У дресу ФМП-а блистао је Алекса Степановић са 19 поена, Ебука Изунду је додао 13, а Никола Шарановић 12 поена.

Црвена звезда ће на терен поново већ у уторак, кад почиње финална серија АБА лиге у којој ће против Партизана покушати да одбрани пехар у регионалном такмичњу освојен лане баш против вечитог ривала.