Звезда сломила Партизан у завршници и смањила у финалној серији

Kошаркаши Црвене звезде победили су Партизан са 91:78 у трећем мечу финала плеј-офа регионалне АБА лиге

Финална серија АБА лиге се наставља! Црвена звезда је, пред својим навијачима, победила Партизан са 91:78 и изборила нови меч у финалу.

Још једном се показало да је предност домаћег терена у финалној серији од изузетне важности.

Црвено-бели су, ношени енергијом са трибина, преломили меч у четвртој четвртини и на крају дошли до убедљиве победе.

Меч у хали "Александар Николић" је каснио због навијача Звезде, који су направили инцидент на загревању и покушали да се обрачунају са кошаркашима Партизана.

Добра кошарка се играла на обе стране. Екипе су се смењивале у вођству и играо се равноправан и уједначен меч све до последње четвртине.

Партизан јесте имао предност на полувремену (38:41), али је Звезда на крају треће четвртине имала идентичну предност - 62:59.

У последњој четвртини је експлодирао Немања Недовић, који је носио Црвену звезду што поенима, што додавањима, што енергијом.

Партизан је до неког тренутка држао корак, али се онда игра црно-белих потпуно распала и Звезда је рутински затворила меч.

Недовић је имао 19 поена, по 16 су додали Петрушев и Митровић, док је 14 убацио Вилдоза.

Данте Егзум је са 16 био најефикаснији у екипи Партизана, један мање је додао Мадар, док је Пантер убацио 12.

Трећи меч финалне серије игра се у уторак, такође је Звезда домаћин у хали "Александар Николић".

• 18. јун 2023 • 23:14

23:14

Крај меча - 91:78

Звезда је смањила на 2:1 у финалној серији.

• 23:09

38' Вилдоза погађа са дистанце - 86:74

Делује да је овом тројком Звезда дефинитивно преломила утакмицу.

• 23:02

36' Пантер погађа са осам метара - 77:71

Поени Кевина Пантера после дужег времена.

• 22:54

33' Одличан продор Недовића - 73:65

Звезда има највећу предност на мечу - осам поена.

Обрадовић је тражио тајм-аут.

• 22:52

33' Сјајна тројка Мадара, Недовић на другој страни погађа уз фаул - 71:65

Мадар је постигао спектакуларну тројку на истеку напада, а потом је Недовић постигао поене из продора, а онда и додатно бацање.

• 22:43

Крај треће четвртине - 62:59

Као и на крају друге четвртине, Данте Егзум је направио серију и на крају треће, па Партизан има само три поена заостатка пред почетак последње деонице.

• 22:37

28' Серија Звезде - 60:53

Хасан Мартин постиже поене и Жељко Обрадовић тражи тајм-аут.

• 22:24

25' "Клацкалица" у "Пиониру" - 49:48

Неизвесно је, екипе се смењују у предности.

• 22:11

21' Настављен је меч

Први напад има Партизан.

• 21:54

Полувреме - 38:41

Две секунде пре краја првог полувремена, Нанели постиже тројку уз фаул, али није искористио додатно баццање.