Звезда у финишу преломила Игокеу и славила у Лакташима

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Лакташима екипу Игокее са 76:70 у мечу петог кола АБА лиге.
Autor: ABA liga

Уз доста мука, изабраници Владе Јовановића савладали су екипу Игокее у гостима и тако уписали и пету победу у исто толико одиграних сусрета у регионалном такмичењу.

Домаћин је пружао одличан отпор и константно бранио фаворизованом ривалу да се резултатски одлепи.

Након уводних 10 минута, црвено-бели су водили са 23:18, да би на полувреме однели шест поена предности - 41:35.

Почетком треће четвртине, Звезда је заиграла за класу боље и то се врло брзо одразило на резултат, пошто је тим са Малог Калемегдана стекао двоцифрену предност од 10 поена.

Ипак, уследила је серија 11:0 Игокее, која је преузела вођство, које је у једном тренутку износило пет поена.

Права резултатска клацкалица се гледала у Лакташима, па су се екипе смењивале у предности.

Тек у финишу последње четвртине, Звезда се ослободила притиска домаћих и поново стекла осетнијих осам поена предности, које су до краја меча успешно одбранили.

Најефикаснији у победничком тиму били су Вилдоза са 19 и Бентил са 17 поена. Двоцифрен је био и Петрушев са 11 поена.

У редовима Игокее истакли су се Реј са 24, као и Крофорд и Стивенс са по 13 поена.

Након пет одиграних мечева, Звезда има исто толико победа, док је Игокеа на скору 3-2.