Фудбалери Арсенала подигли су трофеј енглеског Комјунити шилда, пошто су у финалу савладали екипу Манчестер ситија након бољег извођења пенала
Арсенал бољи од Ситија за први трофеј у сезони, "лудачка" срећа у 101. минуту помогла "тобџијама"Getty © Mike Hewitt

Ученик је савладао учитеља, може се рећи за дуел Арсенала и Ситија у финалу Комјунити шилда.

Уз велику дозу борбе, умећа, али и среће, "тобџије" су успеле да савладају освајаћа "триплете" прошле сезоне.

Имао је Манчестер сити победу и трофеј у рукама, пошто су водили са 1:0 до 10. минута судијске надокнаде другог полувремена.

Први гол на мечу дело је Палмера, који је у 77. минуту донео "грађанима" вођство.

Играо се 101. минут и последњи напад на мечу, када је Тросар упутио ударац ка голу ривала, лопта је качила дефанзивце Ситија у блоку и матирала голмана Ортегу.

Меч је отишао у пенал серију, у којој се Арсенал боље снашао.

Одегар, Тросар, Сака и Виеира били су прецизни са беле тачке са једне стране, док је једини пенал за Сити постигао Силва.

Де Брујне и Родри били су непрецизни, односно код њихових удараца одлично је реаговао голман Арсенала Рамздејл.

Тим из Лондона 17. пут у својој историји дошао је до трофеја Комјунити шилда.