Србија просула предност и изгубила од Италије!

Мушка кошаркашка репрезентација Србије изгубила је резултатом 88:89 од селекције Италије меч на Акрополис купа. Србија је у уторак у првом мечу победила домаћу Грчку резултатом 71:64
Србија просула предност и изгубила од Италије!© KSS

Српски тим сјајно је отворио меч, имао чак 17 поена предности у првој четвртини (28:11), али су се Италијани вратили и на крају победили.

Богдан Богдановић имао је шут за победу, али није погодио.

У репрезентацији Србије најефикаснији био је Никола Јовић са 18 поена, Богдановић је убацио 14, Вања Маринковић 12, а Марко Гудурић 11 поена.

За Италију Симоне Фонтекио постигао је 13, Матео Спањоло 12, а Ахиле Полонара 11 поена.

У последњем мечу на турниру у четвртак се састају Грчка и Италија.

• 9. авг 2023 • 20:43

20:43

Крај утакмице - Италија је победила

Богдановић је промашио за два, на крају победа иде Италијанима! Утакмица је завршена резултатом 88:89.

• 20:40

40' - Шанса за Србију

Фонтекио повећава на плус четири, Богдан одговара тројком - 88:89. Фаул у нападу прави Фонтеки!!! Ево шансе за Србију!

• 20:35

39' - Италија ређа скокове

Италијани ређају офанзивне скокове, резултат је 82:82.

• 20:31

37' - Гудурић смањује заостатак

Пет и по минута до краја Италија води 80:77, заостатак је смањио Марко Гудурић.

• 20:07

30' - Крај треће деонице

Трећа четвртина завршила се изједначеним резултатом 70:70.

• 20:03

33' - Италија на кратко повела

Азури су повели тројком Рићија, али Србија поново води захваљујући тројци Вање Маринковића.

• 19:51

36' - Азури изједначују

Долазе брзо до изједначења Италијани на старту другог полувремена, али Богдановић доноси предност - 49:47.

• 19:36

Крај првог полувремена

Србија води на полувремену резултатом 47:44. Пешићеви изабраници су при крају полувремена успели да упропасте велику предност коју су претходно стекли.

• 19:32

Слабија игра "орлова"

Исувише лагано су кошаркаши Србије ушли у другу деоницу и пустили Италијанима да им се приближе, па је резултат сада 42:39 за Србију на три минута до полувремена.

• 19:17

10' - Маринковић тројком решио прву четвртину

Вања Маринковић је погодио тројку уз звук сирене и Србија после првих 10 минута води 32:19.