Рутина, па "чупаво" - Арсенал победом започео сезону

Фудбалери Арсенала савладали су екипу Нотингем фореста са 2:1 у уводном колу енглеске Премијер лиге
Рутина, па "чупаво" - Арсенал победом започео сезонуGetty © Clive Mason

Успео је Арсенал да оправда улогу фаворита и пред својим навијачима нову сезону започне победом.

Меч који је каснио око пола сата, због проблема са електронским очитавањем карата, на крају је завршен победом домаћина од 2:1.

Деловало је да ће изабраници Микела Артете доћи до још једног рутинског и убедљивог тријумфа над Нотингемом у Лондону, као што је то био случај у многобројним претходним међусобним сусретима на стадиону Арсенала.

Од првог минута "тобџије" су се наметнуле као ривал који више жели победу.

Играо се 26. минут када је Нкетија донео предност домаћем тиму.

Мартинели је асистирао, а млади нападач Арсенала успео да матира голмана ривала.

Само шест минута касније, права "лепотица" Бакаја Саке, који са дистанце шаље лопту у гол ривала за предност од 2:0.

Дуго је тај резултат стајао на семафору и чинило се да Нотингем нема шта да понуди у овом сусрету.

То је у 82. минуту демантовао Авонији, који је на асистенцију Еланге учинио завршницу веома занимљивом.

Упркос узбуђењима, резултат се до краја меча није мењао, па је Арсенал донекле успео да се реваншира противнику, који је прошле сезоне потврдио да ће Манчестер сити освојити титулу, савладавши Арсенал у претпоследњем колу.