Нова ера Тотенхема почела бодом, дефанзивци одрадили Кејнов посао

Фудбалери Брентфорда и Тотенхема одиграли су нерешено - 2:2 у првом колу Премијер лиге
Нова ера Тотенхема почела бодом, дефанзивци одрадили Кејнов посао© Mike Hewitt

У првом мечу без Харија Кејна, на дебију новог тренера у Премијер лиги, Тотенхем је одиграо нерешено са градским ривалом - Брентфордом.

Није ни домаћин у меч ушао без проблема, пошто је најбољи играч и најбољи стрелац тима, Ајван Тоуни, суспендован до јануара због клађења.

Међутим, иако су оба тима у меч ушла без најбољих играча у протеклих неколико година, није недостајало узбуђења и голова.

Повео је Тотенхем после 11 минута игре, голом Кристијана Ромера.

Медисон је центрирао из слободњака, Ромеро главом проналази пут до мреже.

Домаћин је успео да дође до преокрета до одласка на одмор - прво је Мбеумо искористио пенал у 26. минуту, а онда је Виса погодио десет минута касније.

У последњим секундама првог дела игре, Тотенхем је дошао до изједначења, пошто је Емерсон Ројал затресао мрежу, на још једну асистенцију Медисона.

После експлозивног првог дела игре, очекивала су се узбуђења и у наставку.

Међутим, није их било превише, резултат се није променио, па ће Брентфорд и Тотенхем морати да се задовоље бодом у првом колу Премијер лиге.